TNT Results Aug 3 2017

posted in: Race Results | 0

Results are final as of 16:32 on August 8, 2017

R1 – Laser Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Notes Class SailNo HelmName Rating Place
1 Laser Laser 195597 Laube, Tom 91.1 7
2 Laser Laser 176213 Jamie Moran 91.1 8
3 Laser Laser 204231 Dave Leuck 91.1 11
4 Laser Laser 177286 Clay Karmel 91.1 13
5 Laser Laser 195582 Wild, Ken 91.1 15
6 Laser Laser 181119 Jim Hecht 91.1 16
7 Laser Laser 180558 Rob Christianson 91.1 17
8 Laser Laser 167476 Rob Pinkel 91.1 18
9 Laser Laser 187389 Joe O’Leary 91.1 19
10 Laser Laser 182100 Rob Moerkerke 91.1 20
11 Laser Laser 198653 Scott Sabin 91.1 22

R1 – Lightning Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Notes Class SailNo HelmName Rating Place
1 Lightning Lightning 13742 Larry Schmitz 87 6
2 Lightning Lightning 15213 Bill Lane 87 9

R1 – CFJ Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Notes Class SailNo HelmName Rating Place
1 CFJ CFJ 8 Max Dugan 97.9 32
2 CFJ CFJ 1 Claire Hannah 97.9 34
3 CFJ CFJ 2 Colin 97.9 35
4 CFJ CFJ 4 Carter Sirote 97.9 37
5 CFJ CFJ 5934 Sean Ross 97.9 49
6 CFJ CFJ 5220 Sarah Ozaki 97.9 51
7 CFJ CFJ 3 Kaden Miller 97.9 52

R1 – MC Scow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Notes Class SailNo HelmName Rating Place
1 MC Scow MC Scow 1970 Keith Sternal 89.5 1
2 MC Scow MC Scow 1235 Howard Macken 89.5 2
3 MC Scow MC Scow 1755 Ev Meade 89.4 3

R1 – Multi Hull Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Notes Class SailNo HelmName Rating Place
1 Multi Hull Formula 18 slp spi 90 Greg Retkowski 100 14

R1 – HCK Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Notes Class SailNo HelmName Rating Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR
1 HCK Paceship 23 67876 Rod Innes 133.4 00:46:16 0:34:41 0:00:00 133.4
2 HCK No Spin Capri 22 42 David Kobrinetz 91.7 00:40:10 0:43:48 0:08:22 115.812

R1 – Sunfish Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Notes Class SailNo HelmName Rating Place
1 Sunfish Sunfish 3503 Les Piehl 99.6 31
2 Sunfish Sunfish 112 Paul Henkart 99.6 38
3 Sunfish Sunfish 39 Mike Tabler 99.6 44
4 Sunfish Sunfish 8112 Kristen Cummings 99.6 45
5 Sunfish Sunfish 80818 Paul Catinella 99.6 48
6 Sunfish Sunfish 7154 Lisa Karmel 99.6 52

R1 – Lido Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Notes Class SailNo HelmName Rating Place
1 Lido Lido 6041 Stan Betts 98.9 23
2 Lido Lido 4509 Roger Hinton 98.9 24
3 Lido Lido 4821 Kathy Dryden 98.9 26
4 Lido Lido 6127 Chris and Lauren Wright 98.9 27
5 Lido Lido 1967 Bill Kenney 98.9 28
6 Lido Lido 6197 James Perry 98.9 29
7 Lido Lido 1781 Mike Borzage 98.9 30
8 Lido Laser 204389 Amelia Armstrong 91.1 32
9 Lido Lido 5025 Jennifer Z 98.9 46

R1 – Open Bic Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Notes Class SailNo HelmName Rating Place
1 Open Bic Open Bic 7725 Connor 39
2 Open Bic Open Bic 9090 Cody 40
3 Open Bic Open Bic 7838 Junior Sailor 41
4 Open Bic Open Bic 7655 Matthew Colbourne 42
5 Open Bic Open Bic 7659 Junior Sailor 43
6 Open Bic Open Bic 9075 Meegan 47
7 Open Bic Open Bic 7656 Daisy Armstrong 50

R1 – Thistle Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Notes Class SailNo HelmName Rating Place
1 Thistle Thistle 3929 George Samuels 83 4
2 Thistle Thistle 1355 Sondys, Don 83 5
3 Thistle Thistle 3763 Bloomberg, David 83 10

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com