TNT 8/30/18

posted in: Race Results | 0

TNT Aug 30 2018

MBYC

Results are final as of 19:32 on August 30, 2018

R1 – HCK Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place

Exclude Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName Rating Elapsed Corrected BCE BCR Notes
1 HCK Wylie Wabbit 8426 Sturm, Aaron 162 0:33:47 0:27:03 0:00:00 162 Spin
2 HCK T-Bird 1050 Kyle Henehan 198 0:37:12 0:28:31 0:01:55 244.121 Spin
3 HCK Santana 20 91 Ryan Lee 222 0:39:26 0:29:24 0:03:09 297.801
4 HCK Capri 22 42 David Kobrinetz 210 0:42:35 0:32:11 0:06:48 373.513
5 HCK Sonoma 30 18135 Josh Dean 105 0:39:12 0:33:45 0:07:47 292.192 Spin
6 HCK Olson 30 59691 Todd Bowers 99 0:45:22 0:39:22 0:14:12 440.411 Spin

R1 – Lido Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
Lido Lido 4300 Grant Williams 98.9 10
Lido Lido 4480 Kent Foster 98.9 5
Lido Lido 4509 Roger Hinton 98.9 6

R1 – Laser Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
Laser Laser 167476 Rob Pinkel 91.1 22
Laser Laser 177286 Clay Karmel 91.1 24
Laser Laser 195597 Laube, Tom 91.1 23
Laser Laser 198693 Ted Bremer 91.1 21
Laser Laser 213683 Lachy McLean 91.1 25

R1 – MC Scow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
MC Scow MC Scow 2465 Brian Anderson 197 19
MC Scow MC Scow 1755 Ev Meade 197 20

R1 – Open Bic Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
Open Bic Open Bic 7655 Emily 28
Open Bic Open Bic 7838 Brian Fitz 26
Open Bic Open Bic 9121 Marleigh H 27

R1 – Sunfish Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
Sunfish Sunfish 81123 Paul Henkart 99.6 9
Sunfish Sunfish 7154 Lisa Karmel 99.6 11
Sunfish Sunfish 8112 Serena Hanby 99.6 12

R1 – Victory Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
Victory Victory 237 Kole Konner 98.9 4
Victory Victory 209 Michael Tabler Sillvia 98.9 3
Victory Victory 500 Dave Love John Morgan 98.9 2
Victory Victory 383 Joe Rollinson John Fillian 98.9 1

R1 – Thistle Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
Thistle Thistle 3410 Poltorak, Mike 83 15
Thistle Thistle 3599 Spoerri, George 83 16
Thistle Thistle 3842 Cummings 83 14

R1 – CFJ Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
1 CFJ CFJ 3 Kaden Miller Rowan 97.9 7
2 CFJ CFJ 4 Lina Caper Sarah Ozaki 97.9 8
3 CFJ CFJ 5 Jeff Miller Johnny 97.9 13

R1 – HCK Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Elapsed Corrected BCE BCR Notes
HCK Santana 525 46025 Rod Messinger 192
HCK T-Bird 1050 Kyle Henehan 198 0:37:12 Spin
HCK Capri 22 42 David Kobrinetz 210 0:42:35
HCK Olson 30 59691 Todd Bowers 99 0:45:22 Spin
HCK Sonoma 30 18135 Josh Dean 105 0:39:12 Spin
HCK Wylie Wabbit 8426 Sturm, Aaron 162 0:33:47 Spin
HCK Santana 20 91 Ryan Lee 222 0:39:26