6/21/2018 TNT – Updated Results

posted in: Race Results | 0

Sailwave Master

MBYC

6/21/2018 TNT Revised results as of 12:49 on June 22, 2018

R1 – HCP Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Elapsed Corrected BCE BCR Notes
1 HCP 505 7152 Gary Lee 149 46;37 0;37;55 0;00;00 149
2 HCP Sonoma 30 18135 Josh Dean 105 46:40 0:40:11 0:02:37 149.857 Spin
3 HCP Olson 30 59691 Todd Bowers 99 67:22 0:58:28 0:23:40 504.651 Spin

R1 – HCK Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Elapsed Corrected BCE BCR Notes
1 HCK T-Bird 1050 Kyle Henehan 198 50:10 0:38:27 0:00:00 198 Spin
2 HCK Soling 606 Mark Banor 162 52;43 0;42;12 0;04;41 241.104
3 HCK Santana 20 91 Ryan Lee 222 58:11 0:43:22 0:06:36 333.511
4 HCK Soling 743 Jon Mendham 162 55:22 0:44:19 0:07:20 285.899
5 HCK Santana 525 46025 Rod Messinger 192 58:31 0:45:10 0:08:42 339.146
6 HCK Capri 22 42NS David Kobrinetz 222 65:32 0:48:51 0:13:57 457.753 No Spin
7 HCK Harbor 20 41NS Charlie Hochart 210 67:28 0:51:00 0:16:35 490.433 No Spin

R1 – Lido Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
1 Lido Lido 4814 Aaron Sturm 98.9 7
2 Lido Lido 4509 Roger Hinton 98.9 10
3 Lido Lido 4511 Dave Baird 98.9 11
4 Lido Lido 4300 Grant Williams 98.9 12
5 Lido Lido 4875 Didn’t sign up 98.9 13

R1 – Laser Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
1 Laser Laser 207254 Clay Karmel 91.1 14
2 Laser Laser 198693 Dave Leuck 91.1 15
3 Laser Laser 182100 Rob Moerkerke 91.1 21

R1 – MC Scow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
1 MC Scow MC Scow 2465 Brian Anderson 197 2
2 MC Scow MC Scow 1755 Ev Meade 197 5
3 MC Scow MC Scow 1235 Howard Macken 197 9

R1 – Snipe Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
1 Snipe Snipe 29941 Doug Hart 91.9 3
2 Snipe Snipe 31114 Don Bedford 91.9 8

R1 – CFJ Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
1 CFJ CFJ 2 Sarah Ozaki 97.9 16
2 CFJ CFJ 4 Kate Bossler 97.9 17
3 CFJ CFJ 3 Oakley Cunningham 97.9 18
4 CFJ CFJ 1 Addie Cunningham 97.9 19
5 CFJ CFJ 5 Jett Miller 97.9 20

R1 – Victory Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Exclude Rank Fleet Class Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Notes
1 Victory Victory 500 Dave Love 98.9 23
2 Victory Victory 383 John and Joe 98.9 24

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com